Informace o nás

 

 

Pro představení jen ve zkratce.

“Jsme dobrá parta s nadšením a nápady“

 

Současný majitel zde na zahradnictví pracoval před několika desetiletími a pak to již s objektem nešlo moc extra.

Majitelé se poté začali dost měnit a i vznikla částečná změna z pěstování na chování (Pštrosu dvouprstých - Struthio camelus). Při jejich chovu ale došlo k velké devastaci a zničení objektu zahradnictví, které bylo zavedené a v minulosti sloužilo i jako pozemky pro odborný výcvik ve školním oboru zahradník, nese i různé označení názvu pro školu: Učňovská škola zemědělská Kobylá nad Vidnavkou [1954 - 1962] a také Zemědělské odborné učiliště Kobylá nad Vidnavkou 1962 (v letech 1921 - 1952 Kobylá nad Vidnavkou).

Upravujeme zde plochu v přetvoření na okrasnou zahradu či Arboretum  s tím že to přetváříme dle našeho oka a kamarádských pomocí. Celý objekt by se pak mohl i řadit jako: wellness, relax a nebo jen zahrada pro odpočinek. Přijeďte, uvidíte, poznáte a prací si odpočinete a i voda nám teče.

Nemusíme chodit daleko k podobnému projektu, ze kterého později vznikly??? No přece – Priessnitzovy léčebné lázně – Lázně Jeseník  (Vincenz Priessnitz případně také Vincenz Prisnitz, Vincenz Prißnitz, nebo česky Vincent Priessnitz  4.října 1799 – 28. listopadu 1851 a byl zakladatel přírodního léčitelství rakouské národnosti, žijící na Grafenberku u Frývaldova /dnes Jeseník/ ve slezské části Jeseníků. Prosazoval například léčbu prací, čerstvým vzduchem a čistou horskou vodou. Ve 14 letech mu při svážení dřeva skříply otěže ruku, bolest následně tišil mokrými zábaly. V 16 letech utrpěl těžký úraz, když mu hrudník přejel povoz se splašenými koňmi. Přivolaný ranhojič prohlásil jeho zranění za nevyléčitelná. V nejlepším případě z něj měl být nadosmrti mrzák. Priessnitz se vyléčil sám pomocí studených obkladů a vody, zlomená žebra si rovnal o opěradlo židle. Vadilo jim, že laik léčí zadarmo a úspěšně každého, kdo přijde.

 

 

V případě, že považujete některé informace či sdělení za opravdu důležité, můžete je v textu zvýraznit například takto.

Kontakt

Správce - Lukáš Nemeškal

zahrada-kobyla@seznam.cz, nemeskal@razdva.cz

Kobylá nad Vidnávkou 130
Kobylá nad vidnávkou
790 65

603 573 882

Vyhledávání

© 2009 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode